Samorząd Uczniowski

Opiekunowie: p. Katarzyna Mika, p. Katarzyna Łukawska-Pasternak i p. Barbara Szuster

Przewodnicząca - Amelia Augustyn, kl. 6 a

Zastępca Przewodniczącej - Krzysztof Kuboś, kl. 8 b

 


 

Szkolna dyskoteka

dyskotekaSamorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas V, VI, VII i VIII na dyskotekę, która odbędzie się w naszej szkole w sali gimnastycznej 21 lutego 2020r. od godziny 17.00 do 20.00. Osoby, które chcą przyjść, prosimy o przyniesienie na dyskotekę zgody podpisanej przez rodziców.


 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany

Wybory 054   2 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dzień wcześniej kandydaci, ubiegający się o funkcję przewodniczącego samorządu, mieli okazję przedstawić swoje programy na przedwyborczej debacie. Nie zabrakło chwytliwych postulatów, np. organizacja dni tematycznych, wycieczek, dyskotek czy spotkań z ciekawymi ludźmi.

   W głosowaniu wzięło udział 172 uczniów, co stanowi 90% uprawnionych do głosowania. Jeden głos był nieważny. Nad całością wyborów czuwała komisja, w której składzie znaleźli się przewodniczący klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych, biorących udział w głosowaniu.
   Decyzją szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VIA – Amelia Augustyn, która zdobyła najwięcej, bo 56 głosów.
   Gratulujemy Amelii wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Pozostałym kandydatom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie do wyborów i życzymy owocnej współpracy z nową przewodniczącą.

Opiekunowie SU

Wkrótce wybory!

Drodzy uczniowie. Już we wtorek 1 października na debacie przedwyborczej, która odbędzie się na 5 lekcji,

poznacie bliżej kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Nasi kandydaci to:

Aleksandra Tarara z klasy 8a

Amelia Augustyn z 6a

Krzysztof Kuboś z 8b

Bartłomiej Szulc z 8b

Natomiast w środę 2.10.2019r. będziecie mogli zagłosować na wybraną przez siebie osobę.

Opiekunowie SU


Rok szkolny 2018/2019


 

Turniej Mikołajkowy

 W dniu 5 grudnia 2018r. w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany „Mikołajkowy turniej piłki nożnej”.

   W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowały ze sobą klasy 4-5 oraz 7, 8 i 3 gimnazjalne. Drużyny dały pokaz wspaniałej rywalizacji sportowej. W rezultacie, po emocjonującej serii rzutów karnych, w kategorii młodszej zwycięstwo odniosła klasa 5 A , natomiast w starszej wygrała klasa 3 A, pokonując 3 B wynikiem 4:2. Wszystkim wygranym gratulujemy!

(Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć więcej)

Samorząd Uczniowski

XII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich

forumsu17Nasz Samorząd Uczniowski wziął udział w XII Powiatowym Forum Samorządów Uczniowskich, które w tym roku organizowało Gimnazjum w Woźnikach. Szczególnym gościem tego spotkania był pan Marek Szołtysek, autor wielu książek o regionie. Tematyka tegorocznego konkursu była dość nietypowa, bo dotyczyła edukacji regionalnej. Każda uczestnicząca szkoła miała za zadanie przygotować autorskie przedstawienie teatralne na temat zwyczajów i tradycji Śląska, także własny wiersz i miała wziąć w zadaniu niespodziance. Nasze szkolne Koło regionalne „Po naszymu…” z dużym zaangażowaniem wsparło młodych samorządowców. Przygotowano wspólnymi siłami przedstawienie nawiązujące do wzorców wychowawczych i m. in. zaprezentowano „Fraszołkę” o Gryjtce podkradającej bombony, piosenkę „Jak jo chodzioł do szkoły i tyjater, wyrecytowano także autorski wiersz pt. „Śmigus – dyngus”. W ostatnim zadaniu należało wykazać się znajomością gwary śląskiej, a to dla mieszkańców miasta niełatwe, chociaż nasi reprezentanci poradzili sobie całkiem przyzwoicie. Wielkie gratulacje dla uczestników!

A dla zainteresowanych starą metodą wychowawczą frag. „Fraszołki”

„Suchejcie zatym moje kamratki,

Jak dużo lepiyj szkolić swe dziatki.

Jak się nie ucom, jak wom pyskują,

Jak nie suchajom i wagarujom.

Poślijcie do nich jednego stworka,

Kiery je wciągnie do swego worka!”

Relacjonowała: Ewa Prandzioch

Święto Demokracji, czyli wybory…

przewsu1617   W obecnym roku szkolnym nieco inaczej przebiegało głosowanie związane z działalnością Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.

   Przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego, 28 września na hali sportowej naszego gimnazjum, odbyła się prezentacja kandydatów oraz ich programów wyborczych. Oko w oko przed wyborcami stanęli: Weronika Koza, Zuza Pradela, Olek Kopyto i Arek Janicki. Każdy kandydat na Przewodniczącego SU zaprezentował swoją osobę oraz ciekawy plan na prowadzenie samorządu.

   Następnego dnia, w specjalnie przygotowanym lokalu, odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz Nauczyciela - Opiekuna Samorządu Uczniowskiego na najbliższą kadencję. Do godz.11.30 umożliwiono każdemu obecnemu uczniowi naszej szkoły oddać jeden głos poprzez skreślenie znakiem X nazwiska swojego kandydata na przewodniczącego na jednej karcie do głosowania i nazwisko nauczyciela na drugiej. Nad przestrzeganiem prawa wyborczego czuwała powołana komisja, w skład której weszli uczniowie drugich i trzecich klas.

   Społeczność uczniowska poważnie podeszła do wyborów i chętnie głosowała. Komisja wyborcza sprawnie podsumowała wybory, a wyniki podała do publicznej wiadomości.

   Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2016/2017 wybrano Arkadiusza Janickiego z klasy 3b, natomiast Opiekunami SU zostali:

  1. Pan Krzysztof Gembała
  2. Pan Ryszard Wieczorek
  3. Pani Katarzyna Mika.

Gratulujemy zwycięzcom!


Rok Szkolny 2015/2016


 

Page 1 of 4