Przygoda z eTwinning w klasie 4b

etwin7    W październiku rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami w Inca na Majorce oraz w Pardubicach w Czechach. Uczniowie klasy 4b dzięki projektowi „I’ve got friends in Europe!” mają możliwość poznać rówieśników z Hiszpanii i Czech. Pierwszy etap współpracy obejmuje poznanie uczniów szkół partnerskich, więc czwartoklasiści napisali listy w języku angielskim o sobie i swoich zainteresowaniach. Niebawem na platformie TwinSpace będą stosować narzędzia TIK (np. padlet) za pomocą których uczestnicy projektu będą mogli komunikować się, rozwijać umiejętność pracy w zespole i wykorzystać angielski w praktyce.

Aneta Wośko

Współpraca szkół - projekty eTwinning w Szkole Podstawowej nr 4

etwin6   Uczniowie klasy 1a i 1b razem z nauczycielką angielskiego oraz wychowawcami realizują projekt eTwinning pt. „Hello Autumn” odkrywając dary jesieni oraz wykonując prace plastyczne. Współpracujemy ze szkołami z Hiszpanii, Grecji, Czech, Słowacji, Litwy, Włoch i Polski, korzystając z platformy TwinSpace, gdzie uczniowie mogą obejrzeć zdjęcia przyrody z najbliższego otoczenia szkół zaangażowanych w projekt oraz wykonane przez rówieśników prace plastyczne.

   W tym roku szkolnym kontynuujemy współpracę ze szkołą Colegio Juan Ramón Jiménez w Talavera de la Reina, która znajduje się niedaleko Madrytu. Uczennice klas gimnazjalnych: 2b (Emilia, Julia, Paulina i Zuzia), 2c (Julia, Monika i Wiktoria) oraz 2e (Marta i Zuzia) piszą listy w języku angielskim o swoich zainteresowaniach, aktywnych formach spędzania czasu wolnego oraz atrakcjach turystycznych Polski. Niebawem kolejni uczniowie dołączą do nowych projektów poznając rówieśników z europejskich szkół. Celem współpracy jest wspieranie nauki języka angielskiego z zastosowaniem TIK oraz rozwijanie umiejętności społecznych.

 Aneta Wośko

Trzy projekty eTwinning

logoetwinningW drugim semestrze uczniowie Gimnazjum nr 1 kontynuują współpracę z rówieśnikami ze szkół w Europie. Już teraz w pracę nad realizacją projektów eTwinning zaangażowanych jest 62 uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści korespondują z uczniami ze szkoły w Hiszpanii, w Talavera de la Reina niedaleko Madrytu. Uczniowie pierwszych i drugich klas zaangażowani w pracę nad projektem „Conflict to Cooperation” w ramach Erasmus+ aktywnie współdziałają przy realizacji zadań z uczniami ze szkół partnerskich korzystając m.in. z platformy TwinSpace. Natomiast uczennice trzeciej klasy korespondują z koleżankami z Finlandii poznając różnice i podobieństwa kulturowe. Działania w ramach projektów mają na celu wspieranie nauki języka angielskiego oraz korzystania z nowych technologii.

Aneta Wośko

Przygoda z eTwinning trwa!

etwin5   W nowym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 kontynuuje współpracę ze szkołami w Europie w ramach programu eTwinning. Już teraz uczennice klasy 3 d (Agata, Inez, Julia, Maja, Marta, Monika, Ola, Paulina, Wiktoria i Zuzia) korespondują z koleżankami ze szkoły w Tyrnävä w Finlandii, komunikując się w języku angielskim. Projekty eTwinning to doskonała forma motywacji do nauki języka angielskiego i otwarcia się na różnorodność Europy. Udział w programie to dla nauczyciela możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z europejskich szkół, a dla uczniów wyjątkowa przygoda!

Uczniowie pierwszych klas zainteresowani udziałem w projekcie eTwinning proszeni są o zgłoszenie się do p. Anety Wośko.

Some photos of Kuulammen koulu in Finland:
                                                                                                                                                            Aneta Wośko

Hiszpania bliżej nas

school in Talavera   Udział w programie eTwinning daje naszym uczniom możliwość rozwijania umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim głównie poprzez prowadzenie korespondencji. Obecnie grupa uczniów (Agata, Inez, Julia, Maja, Marta, Monika, Natalia, Ola, Patrycja, Paulina, Wiktoria, Zuzia, Dawid i Kajtek) z klasy 2d koresponduje z rówieśnikami (Noelia, Victoria, Gabriel, Iván, Laura, Andrea, Marcos, David, Hugo, Lucía, Xinhui, Andrei, Gorka i Andrea) ze szkoły Colegio Juan Ramón Jiménez w Talavera de la Reina, która znajduje się w centrum Hiszpanii, ok. 90 km od Madrytu. Uczniowie piszą o swoich zainteresowaniach, spędzaniu wolnego czasu oraz o miastach rodzinnych i atrakcjach turystycznych Polski i Hiszpanii.

Aneta Wośko

O wakacjach w nowym projekcie eTwinning

logoetwinning  Uczniowie klasy 3a (Emilia, Natalia, Dawid, Marcin, Michał i Dawid) oraz Paweł z 3d współpracują z rówieśnikami z Francji, Turcji i Polski, angażując się w realizację projektu "A taste of summer holidays". Za pomocą mediów elektronicznych wykonują zadania, których celem jest poznanie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego. Działania na platformie TwinSpace są dla naszych uczniów dodatkową możliwością komunikowania się w języku angielskim.

Aneta Wośko

Włochy bliżej Nas

etwin4  Uczniowie klasy 2 d (Agata, Dawid, Inez, Jessica, Julia, Kajtek, Maja, Marta, Monika, Ola, Paulina, Wiktoria i Zuza) korespondują w języku angielskim z koleżankami i kolegami z Włoch, wysyłając widokówki i listy. Jest to doskonała szansa, aby poznawać zainteresowania rówieśników oraz odkrywać różnorodność i unikatowość regionów i miast we Włoszech.

Aneta Wośko

Kolejny projekt eTwinning w Gimnazjum nr 1

etwin3   Uczennice klasy 2 c (Ewa, Magda, Maja, Karolina i Oliwia) oraz Patrycja z klasy 3 b na platformie eTwinning realizują międzynarodowy projekt “We want to know your country”. Dzięki niemu mogą poznawać rówieśników z Norwegii i Włoch oraz historię i geografię ich krajów rodzinnych. Szkoły partnerskie, z którymi współpracujemy, znajdują się w Sør-Fron i Neapolu.

Aneta Wośko

Page 1 of 2