godlo

 logosp4 3     godlo

Zielona pracownia 2020

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE!

Mamy bardzo dobre wieści!

Uprzejmie informujemy, że projekt naszej szkoły „Empiryczni Kreatywni Odkrywczy” został nagrodzony w konkursie „Zielona pracownia 2020” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Doceniono nasz pomysł na utworzenie pracowni nauk przyrodniczych, którego motywem przewodnim jest promowanie odnawialnych, czystych źródeł energii takich jak: słońce, woda, wiatr, jak również nauczanie o biodegradacji jako działaniu zmniejszającym zanieczyszczenie środowiska. Jednym z ciekawych rozwiązań będzie zakup elektronicznego mikroskopu optycznego wyposażonego w kamerę cyfrową,   z którego obraz wyświetlany będzie w większych rozmiarach na monitorze multimedialnym. W pracowni stworzone zostaną stanowiska laboratoryjne do przeprowadzania doświadczeń, które będą mogły być jednocześnie wykonywane przez  5-6 osobowe zespoły uczniów.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem będzie stała ekspozycja prezentująca możliwości tzw. Hydrocaru - pojazdu poruszającego się dzięki wykorzystaniu napędu wodorowego, czyli wody.

Inną ciekawostką będzie zamontowanie makiety miasta wykonanej z drewnianej sklejki, która będzie podświetlana żarówkami ładowanymi panelami słonecznymi zamontowanymi za oknem pracowni.

Stworzona zostanie również zielona, żywa ściana wewnętrzna z odpowiednio dobranymi roślinami, jako część kompozycji z fototapetą, której przesłaniem będzie harmonia pomiędzy naturą a nieuniknionym rozwojem nowoczesnych technologii.
Wizualizację pracowni przygotowała firma MPoint architektura, której serdecznie dziękujemy za współpracę i świetny projekt. Wielkie ukłony składamy w stronę rodziców naszych uczniów, których wsparcie pomogło nam przygotować zwycięski projekt!

Zapraszamy do zapoznania się z projektem (proszę kliknąć na zdjęcie).

Na skróty