godlo

 logosp4 3     godlo

projektue2

erasmus                           logog1facebook

        

Kolejne międzynarodowe spotkanie za nami!

rabka162   W dniach 3-7 października 2016r. wzięliśmy udział w międzynarodowym spotkaniu ze szkołami partnerskimi z Polski, Czech i Węgier. Wspólnie realizujemy dwuletni niemieckojęzyczny projekt „Bräuche und Traditionen” finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+

Gospodarzem wymiany było Gimnazjum w Rabce-Zdrój, a tematem przewodnim zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące obchodów tych świąt w swoich krajach oraz wspólnie wykonali ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe. Nawet pogoda dostosowała się do naszych potrzeb – spadł pierwszy śnieg i na szczycie Gubałówki zbudowaliśmy bałwana!

Podczas tygodniowego spotkania mieliśmy okazję poznać tradycje, historię i kulturę Podhala. Wzięliśmy udział w wieczorze góralskim, uczyliśmy się tańców góralskich oraz piekliśmy moskole. Zwiedziliśmy Zakopane, Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce.

Uczniowie mieszkali w domach rodzinnych swoich rówieśników, co wpłynęło na lepsze poznanie się i nawiązanie licznych przyjaźni. Urzeczeni pięknem gór i gościnnością Górali już planujemy wycieczkę na Podhale z całą grupą projektową „Bräuche und Traditionen”.

Koordynatorki projektu
Justyna Cieślak i Katarzyna Górecka

Na skróty