Harcerskie wieści

zuchy1 1Szkoła Podstawowa nr 4 jest siedzibą szczepu ZHP Millenium, do którego należało dotąd 5 drużyn, ale mamy dobre wieści !!! Od lutego zaczęła wśród naszych pierwszaków działać, przeznaczona specjalnie dla najmłodszych dzieci, nowa gromada, która przyjęła nazwę 27 Gromady Zuchowej "Legendarne Smoki". Dzieci mają możliwość uczestnictwa w cotygodniowych zbiórkach, prowadzonych w formie ciekawych zajęć, na których uczą się przez zabawę. Jednocześnie poznają dzielne smoki, które pomagają dzieciom stawać się dzielnymi zuchami.
Starsi uczniowie od klas IV do III gimnazjum tworzący 9 Drużynę Harcerską "Lekka Stopa" przeżywają natomiast swoje przygody nie tylko na zbiórkach, ale też na biwakach i rajdach. Ostatnio odbyło się wydarzenie wyjątkowe. Kilkudziesięciu harcerzy szczepu wzięło udział w kursie zastępowych "Bractwo Żywiołów". Rozwijali umiejętności harcerskie i kształtowali w sobie cechy lidera. Kilkunastu uczniów naszej szkoły przeżyło wyjątkową uroczystość przyrzeczenia harcerskiego i otrzymało krzyż harcerski. Serdecznie gratulujemy !
Na lato przygotowywany jest wyjazd na obóz harcerski dla harcerzy i kolonię dla zuchów. Więcej informacji już wkrótce u drużynowych oraz na stronie www.lubliniec.zhp.pl

Harcerskie święto

har1Zimowisko harcerskie w ferie było bardzo udane. 9 Drużyna Harcerska “Lekka Stopa” wyjechała na kilka dni do Ośrodka Harcerskiego w Kokotku, aby w tematyce sensacji wcielić się w detektywów i wytropić ciekawe miejsca, i osoby, z którymi można się świetnie bawić. W fantastycznej atmosferze odkrywali swoje nowe talenty i korzystali z białego zimowego puchu, który otulił cały las. Wielkie gratulacje dla Daniela, który złożył w gronie przyjaciół przyrzeczenie harcerskie.

W dniu 22 lutego obchodzony będzie jak co roku Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie. Zapraszamy wszystkich chętnych, aby uczcić je z nami wspólną iskierką. Spotykamy się w tym dniu na rynku o 17.00.

Czuwaj!
Katarzyna Łukawska-Pasternak

Zapraszamy Wszystkich na Biwak Harcerski

biwak9ki mNie jesteś w ZHP, a chcesz zobaczyć na czym to polega?
Masz ochotę przeżyć przygodę życia na wycieczce z nami?
Czeka na Ciebie niezapomniana ekipa oraz szalony weekend!
Nie może Cię zabraknąć! Zapisy do 05.10.2016r!
Więcej informacji na plakacie.

Harcerze aktywnie działają

9dh   W tym semestrze harcerze z Gimnazjum nr 1 działają wyjątkowo aktywnie w naszym środowisku. Począwszy od zimowisk dla dzieci w ferie, uczczenia święta skautów Dnia Myśli Braterskiej i słynnej akcji NIEWIDZIALNA RĘKA, aż po grę miejską VETO dla mieszkańców miasta z okazji 3 Maja czy nocny trekking do Kokotka z grą terenową. Było wiele różnych możliwości uczestnictwa w działalności ZHP Lubliniec. Byliśmy na Przeglądzie Teatrów Harcerskich w Jaworznie, nagrywaliśmy program dla Radia Katowice, zorganizowaliśmy zabawy z przedszkolakami z Przedszkola nr 7 poznającymi działalność ZHP, włączyliśmy się w Ekowalentynki i czciliśmy historyczne rocznice. Naszym dziełem będzie niedługo Wyprawa w świat skrzata, czyli niedzielne popołudnie dla dzieci i rodziców w Kokotku z okazji Dnia Dziecka, a także wyjazd naszej drużyny na biwak do Wisły.
   Na wakacje planujemy dwutygodniowy obóz letni w ośrodku harcerskim Kokotek połączony ze spływem kajakowym. Jeśli chcesz dołączyć (nawet gdy nie jesteś harcerzem), to zapytaj o informację opiekuna szczepu ZHP Millenium – Katarzynę Łukawską-Pasternak. PRZYGODA CZEKA!!!

Harcerska NIEWIDZIALNA RĘKA wraca!

znaknr   Przez ostatnie kilka tygodni harcerze i instruktorzy naszego szczepu Millenium włączyli się do inicjatywy hufca ZHP Lubliniec "Niewidzialna ręka". Przygotowując się do świętowania 22 lutego Dnia Myśli Braterskiej, który jest świętem harcerzy i skautów na całym świecie, wykonywali bezinteresownie dobre uczynki, zostawiając tylko jako swój podpis kartkę z czarną niewidzialną ręką i przesłaniem, aby osoba obdarowana podała dalej sztafetę wykonania czegoś pożytecznego. W tym czasie byliśmy też na zimowisku i poznawaliśmy tajniki harcerskiej magii podczas zajęć stylizowanych na lekcje w Hogwarcie. Prawie zapomnieliśmy o podjętej akcji gdy okazało się, że efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Było o nas głośno w radiu a “niewidzialna ręka” objęła setki osób i co ciekawe była też dowodem na to, że dobro do człowieka wraca. Po dwóch tygodniach działania harcerskiej "niewidzialnej ręki" w środowisku, dzięki życzliwości dyrektora Gimnazjum nr1 w Lublińcu, komendantki hufca ZHP Lubliniec oraz zakładu Lentex nasi harcerze dowiedzieli się, że będą mieli nową wykładzinę w harcówce. Dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji bo postanowiliśmy nie ogłaszać jej końca. Niech trwa i uwalnia dobro ukryte w nas.

biwak9dhdmb

Katarzyna Łukawska-Pasternak

Udane imprezy harcerskie

Uczniowie naszego gimnazjum ze szczepu ZHP Millenium nie próżnowali w ostatnich tygodniach. Wzięli udział po świętach w szkoleniach dla kadry harcerskiej. Starsi ukończyli kurs przewodnikowski „Na straży Granatu”, poznając zasady najwyższego wtajemniczenia, zaś młodsi poznawali praktyczne sposoby prowadzenia zastępu i drużyny na kursie zastępowych i przybocznych „Camelot”, przenosząc się w wyobraźni do czasów rycerzy króla Artura.

23 stycznia harcerze zorganizowali festiwal gier planszowych „Harcplansza”.I nie chodzi o znane każdemu grzybobranie czy chińczyka. O nie! Gry, w które można było zagrać na festiwalu, polegały na wykazaniu się kreatywnością, refleksem, szybkim myśleniem oraz precyzją.Zabawom nie było końca i wszyscy świetnie się bawili dzięki współpracy ze Szkolnym Klubem Gier Planszowych "Planszopernik" z Bytomia oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Lublińcu.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć (klikamy na pierwsze zdjęcie, które otwiera mini galerię).

Katarzyna Łukawska-Pasternak

Nasi harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju

BSP  W niedzielę harcerze szczepu Millenium uczestniczyli w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju na Jasnej Górze. Przejęli sztafetę od harcerzy, którzy przenieśli je z Zakopanego od skautów ze Słowacji, otrzymujących je wcześniej z Wiednia, dokąd dociera z Groty Narodzenia w Betlejem. 
W piątek 18 grudnia zapraszamy na uroczyste przekazanie światełka mieszkańcom naszego miasta na mszy o godzinie 17.00 w kościele św.Stanisława Kostki (u Ojców Oblatów). Później będzie ono dostępne we wszystkich kościołach i zapłonie na stołach wigilijnych wielu rodzin. Wraz z nim niech do wszystkich dotrą życzenia pokoju na świecie.
Harcerze szczepu Millenium zapraszają również na uroczystą wigilię harcerską w sobotę do Gimnazjum nr 1 o 16.00.
Czuwaj!
Katarzyna Łukawska-Pasternak

Harcerska zumba w Gimnazjum nr 1

hzumba18    W piątek 04.12.2015r harcerze Szczepu Millenium Gimnazjum Nr 1 zorganizowali Harcerski Wieczór Zabaw. Była to kolejna impreza z okazji 50-lecia szczepu.Głównym elementem wieczoru była zumba na wesoło przeprowadzona dla prawie 80 dzieci ze szkół podstawowych.Wszyscy świetnie się bawili. Dzieciaki wraz z rodzicami i harcerzami przy akompaniamencie gitary śpiewały harcerskie piosenki, pląsały i wzięły udział w sportowych wyścigach rzędów oraz w chińskiej piłce nożnej. Na koniec odbyły się zajęcia relaksacyjne i dołączenie do ogólnopolskiej akcji #wylogowani poprzez udokumentowanie wspaniałego wieczoru wspólnym zdjęciem. Zapraszamy do obejrzenia relacji w galerii.

Page 1 of 2