godlo

 logosp4 3     godlo

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ - Spektakl „Więzi Wolności”

wolnosci1    Po wielu miesiącach przygotowań 6 czerwca 2018 r. odbyła się premiera wzruszającego spektaklu, który jest rezultatem działań i starań wielu instytucji i osób. Widowisko powstało jako wspólny projekt Stowarzyszenia „Złote lata”, Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Lublińca pana Edwarda Maniury. Przystępując do realizacji tego wyzwania, przyświecał nam jeden cel - uświadomienie roli i znaczenia symboli narodowych takich jak: godło, flaga, hymn w środowisku lokalnym, jak również potrzeba włączenia się w obchody uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez zastosowanie nowatorskiej formy przekazu, takiej jak: spektakl słowno-muzyczny z elementami multimediów chcieliśmy dotrzeć z przekazem do szerokiego grona młodych odbiorców i szczerze liczymy na to, że wartość jaką jest patriotyzm zostanie przez młode pokolenie - naszych uczniów, właściwie odczytana.

    Ważnym aspektem naszych działań była również integracja międzypokoleniowa i aktywizowanie społeczne seniorów. Wiele osób przyczyniło się do realizacji tego ambitnego projektu.

    Dziękujemy:

  • pani Annie Trzepizur za przepiękny scenariusz,
  • pani Jolancie Olszewskiej za koordynowanie projektu,
  • pani Katarzynie Mice ze reżyserię i przygotowanie aktorów,
  • pani Bernadecie Kubicy-Pinkowskiej za układ choreograficzny,
  • panu Krzysztofowi Gembale za oprawę muzyczną, aranżację i efekty wizualne.

    Podziękowania kierujemy również w stronę pani Jolanty Hibner oraz Natalii Skubały za przygotowanie i opiekę nad seniorami, pani Agacie Woźniak-Rybka za wsparcie logistyczne oraz panu Łukaszowi Kędzia za znakomitą akustykę.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy na scenie wykazali się pełnym profesjonalizmem i zagrali po mistrzowsku!

 

Katarzyna Górecka

Na skróty