godlo

 logosp4 3     godlo

"Archipelag Skarbów" w lublinieckiej "Czwórce"

as2 18   W dniach 1 i 2 marca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu odbył się program wychowawczo - profilaktyczny dla młodzieży pt. "Archipelag Skarbów". W tych dniach uczniowie klasy II a, b, c, d i e wygaszanego gimnazjum zajmowali się gównie sprawami wokół krórych zbudowany jest Program.

Tematami kluczowymi są sprawy związane z okresem dojrzewania. Program odwołuje się do świata wartości opartego na pragnieniu trwałego szczęścia i prawdziwej miłości. Wskazuje na istotną rolę przyjaźni poprzez wspieranie równomiernego rozwoju relacji między nastolatkami. W warstwie profilaktycznej Program pracuje w obszarze uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze, pornografia), ograniczenia depresji i wspierania odpowiedzialnego podejścia do sfery seksualności.

   Dwudniowe warsztaty połączone z różnymi formami aktywności młodzieży, nauczycieli i rodziców poprowadził zespół certfikowanych trenerów wspieranych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, PARPA i Krajowe Biuro ds. Narkomanii. Programem kierował p. Leszek Szawiński - prezes fundacji YAQ PROJEKT - Pracownia Rozwoju Społecznego.

J. Brzeziński

Na skróty