godlo

 logosp4 3     godlo

Badmintonistki z Lublińca Mistrzyniami Polski !

badm4Po raz drugi z rzędu złoto dla dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu

   W Białymstoku spotkały się najlepsze badmintonistki z całego kraju, które walczyły o Mistrzostwo Polski w badmintonie dziewcząt. Data 8 i 9 czerwca 2015 r. na stałe zapadnie w pamięci Hanny Szymańskiej i Agnieszki Foryty. Obie są uczennicami Gimnazjum nr1 w Lublińcu i zawodniczkami STB Energia Lubliniec. Nasze dziewczyny musiały pokonać długą drogę do zwycięstwa.

Finał mistrzostw Polski poprzedziły zawody powiatowe, rejonowe i wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach rozgrywek ŚL SZS w Katowicach. Mistrzostwa Polski zorganizował Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w hali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku.

Rozgrywki poprzedziło uroczyste otwarcie, na którym zaprezentowały się wszystkie zespoły: w kategorii dziewcząt - pięć szkół i sześć zespołów w kategorii chłopców.

Dziewczęta przystąpiły do turnieju z wiarą w zwycięstwo. Jako zeszłoroczne, złote medalistki występowały w roli faworyta.

Podczas zawodów również obowiązywało hasło ,,Bij mistrza”, więc nie brakowało dramatycznych pojedynków i wielkich emocji. Rywalizacja pomiędzy drużynami była wyrównana i na bardzo wysokim sportowym poziomie. Każdy mecz był rozgrywany w systemie czterech gier pojedynczych i jednego debla, do dwóch wygranych setów, do 21 punktów.

Po raz kolejny Gimnazjum nr 1 z Lublińca podjęło walkę o miejsce na podium w tych rozgrywkach. Pomimo młodego wieku, Hanna Szymańska i Agnieszka Foryta, uczennice drugiej klasy, po zaciętych trzysetowych pojedynkach wygrały większość swoich gier. I tak Gimnazjum nr 1 w Lublińcu wygrało: 4:1 z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, 5:0 z Gimnazjum nr 12 w Białymstoku, 3:2 z Gimnazjum z Miastka oraz 5:0 z Gimnazjum w Nowej Dębie.

Na uroczystym zakończeniu finału krajowego w badmintonie uczennicom wręczono złote medale, dyplom i puchar dla szkoły. Najlepsza zawodniczka, Hanna Szymańska otrzymała pamiątkową statuetkę i drobny upominek.

Mamy nadzieję, że to zwycięstwo, jest kolejnym krokiem w wielkiej karierze sportowej dziewcząt. Opiekunem zespołu jest Ryszard Wieczorek.

Klasyfikacja końcowa:

Gimnazjum nr 1 w Lublińcu
Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie
Gimnazjum nr 7 w Suwałkach
Gimnazjum w Miastku
Gimnazjum nr 12 w Białymstoku

                                                                                   Ryszard Wieczorek

Na skróty