godlo

 logosp4 3     godlo

Mistrzostwo Województwa dla Gimnazjum nr 1 w Lublińcu!

badm6Po raz drugi z rzędu złoto dla dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w badmintonie

Lubliniecki badminton odnosi sukcesy. W środę 20.05. 2015 r. w hali sportowej Gimnazjum nr 7 w Rybniku - Boguszowicach odbyły się zawody wojewódzkie w badmintonie dziewcząt w ramach XI Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Sportach Halowych. W zawodach tych uczestniczyło szesnaście najlepszych szkół w kategorii dziewcząt i chłopców z województwa śląskiego po eliminacjach powiatowych i rejonowych.

Gimnazjum nr 1 z Lublińca występowało w roli faworyta w tych rozgrywkach. W roku szkolnym 2014/2015 r. szkoła zajęła pierwsze miejsce w województwie i w Polsce.

Po rozstawieniu czołowych zawodniczek z rankingu krajowego i dalszym rozlosowaniu poszczególnych gier, uczennice z Lublińca wraz z trzydziestką pozostałych dziewcząt, przystąpiły do zawodów. Dziewczyny nie miały łatwego zadania a hasło ,,Bij mistrza” obowiązywało podczas całych zawodów. Po wielogodzinnej sportowej walce, która była wyrównana i na bardzo wysokim sportowym poziomie, Gimnazjum nr 1 w Lublińcu zdobyło zloty medal.

Do klasyfikacji końcowej liczyły się miejsca, które zajęły zawodniczki na koniec rozgrywek. Pomimo młodego wieku, Hanna Szymańska i Agnieszka Foryta, uczennice drugiej klasy, wygrały wszystkie swoje pojedynki. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Lublińcu zajmując I miejsce i będzie reprezentowała województwo śląskie na Mistrzostwach Polski w Badmintonie w dniach 8 i 9 czerwca 2015r. w Białymstoku. Indywidualnie pierwsze miejsce przypadło Hannie Szymańskiej, a drugie Agnieszce Forycie. W zawodach tych brała udział również Anna Czempik jako zawodniczka rezerwowa.

Na II miejscu w tym finale uplasowała się szkoła z Bierunia, a na trzecim z Częstochowy. Opiekunem zespołu jest Ryszard Wieczorek.

Ryszard Wieczorek

Na skróty