godlo

 logosp4 3     godlo

Drużyna gimnazjalistów z ,, Jedynki ” na podium powiatowych zawodów w piłce ręcznej chłopców

reczna1 m   W czwartek 12.03.2015 r. w hali sportowej w Pawonkowie odbył się finał zawodów powiatowych o puchar Starosty Lublinieckiego w piłce ręcznej chłopców. Sportową imprezę zorganizował Zarząd Powiatowy ŚL.SZS w Lublińcu. Po raz kolejny Gimnazjum nr 1 z Lublińca potwierdziło swoje miejsce na mapie powiatu lublinieckiego. Udowodniło, że w powiecie nie ma sobie równych, zajmując pierwsze miejsce.

Rywalizacja pomiędzy drużynami była wyrównana i odbywała się na bardzo wysokim sportowym poziomie. Przy dopingu kibiców w pierwszym meczu spotkały się gimnazja z Lublińca. Gimnazjum nr 1 pokonało 14:11 Gimnazjum nr 2. W drugim, sportowcy z ,,Jedynki” wygrali z Pawonkowem 11:6 . Ostatni mecz zakończył się zwycięstwem dla Gimnazjum nr 2, które wygrało z Pawonkowem 11:8. Do zawodów rejonowych awansowały gimnazja z Lublińca.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce Gimnazjum nr 1 z Lublińca

II miejsce Gimnazjum nr 2 z Lublińca

III miejsce Gimnazjum z Pawonkowa

Zespół Gimnazjum nr 1 grał w następującym składzie: Bartocha Michał, Cebulski Dawid, Cebulski Daniel, Ledwoń Łukasz, Słodczyk Jacek, Pudło Bartosz, Anczok Bartłomiej. Sukiennik Radosław. Strużyk Szymon, Sitek Kamil, Kubica Szymon, Kruk Jakub, Janik Michał, Famuła Jacek . Trenerem zespołu jest Ryszard Wieczorek.

Ryszard Wieczorek

Na skróty