godlo

 logosp4 3     godlo

Gimnazjum nr 1 najlepsze w powiecie!

halowka mDrużyna gimnazjalistów z Lublińca na podium powiatowych zawodów w halowej piłce nożnej chłopców

W piątek 12.12. 2014 r. w hali sportowej w Kochcicach, odbył się finał zawodów powiatowych o puchar Starosty Lublinieckiego w halowej piłce nożnej chłopców. Sportową imprezę zorganizował zarząd powiatowy ŚL.SZS w Lublińcu. Po raz kolejny Gimnazjum nr 1 z Lublińca potwierdziło swoje miejsce na mapie powiatu lublinieckiego. Udowodniło, że w powiecie nie ma sobie równych, zajmując pierwsze miejsce.

W zawodach uczestniczyły gimnazja z terenu powiatu, podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Do finału awansowały szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach a były to: Gimnazjum z Kochanowic, Gimnazjum z Koszęcina oraz Gimnazjum Nr 1 z Lublińca. Rywalizacja pomiędzy drużynami była wyrównana i odbywała się na bardzo wysokim sportowym poziomie. Przy dopingu kibiców w pierwszym meczu Koszęcin zremisował z Lublińcem 3 : 3. W drugim, sportowcy z Koszęcina pokonali Kochanowice 5 : 4. Ostatni mecz zakończył się zwycięstwem dla Gimnazjum nr 1 z Lublińca, które wygrało z Kochanowicami 6:2. Piłkarskie zmagania sędziował Adam Ślęzak.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Gimnazjum nr 1 z Lublińca
II miejsce Gimnazjum z Koszęcina
III miejsce Gimnazjum z Kochanowic

Zespół Gimnazjum nr 1 grał w następującym składzie: Korzekwa Tymoteusz, Tyfel Jonatan, Perkowski Szymon, Janik Dustin, Deneko Adam, Zelmozer Martin, Ryznar Daniel, Włodarczyk Szymon, Woś Karol. Trenerem zespołu jest Ryszard Wieczorek.

Ryszard Wieczorek

Na skróty