godlo

 logosp4 3     godlo

projektue2

erasmus                           logog1facebook

        

WARSZTATY WIELKANOCNE grupy Erasmus+ „Bräuche und Traditionen”

   W Wielką Środę grupa projektowa realizująca projekt Erasums + „Bräuche und Traditionen” wzięła udział w warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez firmę ETNO-JURA specjalizującą się w tworzeniu ozdób eko i etno.

   Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do zgłębienia tajników tworzenia ozdób wielkanocnych oraz wykonania świątecznych dekoracji. Z wielkim zaangażowaniem 22 uczniów z grupy projektowej przystąpiło do wykonania wesołych zajęcy oraz kurczaków na patyku. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z tworzenia ozdób z wikliny i siana. Panie instruktorki zdradziły sposoby wyplatania serc z wikliny oraz pokazały, w jaki sposób można wykonać upominki i dekoracje korzystając wyłącznie z ekologicznych materiałów. Wszystkie ozdoby możecie obejrzeć w gablocie w sali nr 28A oraz na tablicy na korytarzu na I piętrze.

   Zrobione przez naszych uczniów ozdobne wieńce wielkanocne oraz przygotowane życzenia świąteczne zostały wręczone Panu Burmistrzowi Edwardowi Maniurze, Panu Staroście Joachimowi Smyle, Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Gabrielowi Podbiołowi oraz Pani Marzenie Grzyb Kierownikowi Centrum Usług Wspólnych.

   Serdecznie dziękujemy firmie ETNO-JURA za przygotowanie warsztatów, a grupie projektowej za zaangażowanie!

W galerii możecie zobaczyć, jak świetnie się bawiliśmy.

Katarzyna Górecka

Na skróty