godlo

 logosp4 3     godlo

projektue2

erasmus                           logog1facebook

        

Internationales Treffen der Partnerschulen

goście1 16

  9 maja 2016 roku przyjęliśmy w progach naszego Gimnazjum uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich. Wspólnie realizujemy dwuletni niemieckojęzyczny projekt „Bräuche und Traditionen” w ramach programu Erasmus+

Uroczysta inauguracja tygodniowego spotkania szkół z Węgier, Czech i Polski odbyła się z udziałem władz miasta, przedstawicieli mniejszości niemieckiej, rodziców oraz zaproszonych gości. Wszystkich powitaliśmy staropolskim zwyczajem - chlebem i solą. Uczniowie naszej szkoły zatańczyli poloneza, a uroczystość uświetnił występ zespołu Pieśni i Tańca „Halka”.

Tematem przewodnim tygodniowego spotkania w Lublińcu będą kulinaria, dlatego też zaserwowaliśmy naszym gościom typowo śląskie dania: chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciapkapustę z karminadlami, kluski śląskie z roladą i modrą kapustą, kołocz, makówki oraz wiele innych. Dodatkową atrakcją poniedziałkowego spotkania była wystawa w Izbie Regionalnej, poświęcona tradycjom i kulturze Śląska.

Kolejne relacje z pobytu gości w naszej szkole już wkrótce.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Na skróty