godlo

 logosp4 3     godlo

projektue2

erasmus                           logog1facebook

        

Międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich już za kilka dni !!!!!!!

erasmus110, 9, 8, 7………... odliczamy dni do rozpoczęcia międzynarodowego spotkania szkół partnerskich w naszym gimnazjum!

W dniach 9-13 maja gościć będziemy 24 uczniów i 7 nauczycieli z Węgier, Czech i Rabki Zdrój. Będzie to kolejne spotkanie szkół partnerskich realizujących niemieckojęzyczny projekt „Bräuche und Traditionen”. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mieli okazję poznać naszą szkołę, uczestniczyć w spotkaniu z Panem Burmistrzem, poznać polskie tradycje i zwyczaje kulinarne, odbyć wycieczkę do Częstochowy i Wrocławia. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu goście oraz nasi uczniowie wezmą udział w warsztatach kulinarnych. Będą tam gotować typowe polskie dania: żurek, pierogi czy placki ziemniaczane. Dla uczniów ze szkół partnerskich przeprowadzone zostaną warsztaty taneczne i muzyczne pod kierunkiem naszych nauczycieli pani Bernadety Kubicy-Pinkowskiej oraz pana Krzysztofa Gembały. Główną ideą programu Erasmus + jest rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku obcym, dlatego uczestnicy spotkania nocować będą w domach naszych uczniów i nauczycieli.

Jesteśmy pewni, że zbliżająca się wizyta gości będzie doskonałą okazją do tego, by pokazać polską gościnność, przełamać stereotypy oraz zaprezentować nasz kraj, nasze miasto i szkołę.

Szykuje się tydzień pełen wrażeń!!!!!!                 HARMONOGRAM SPOTKANIA

Koordynatorki projektu Justyna Cieślak i Katarzyna Górecka

Na skróty