godlo

 logosp4 3     godlo

1

Paweł Doleżych - finalista Weronika Mazurek - finalistka

3 c

2 b

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Biologii

2

Dawid Wiśniowski - finalista

2 b

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki

3

Katarzyna Szleper - finalistka

2 b

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

4

Weronika Mazurek Daniel Wydmuch

2 b

2 b

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Etap rejonowy

5

Natalia Anczok

2 c

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

Etap rejonowy

6

Anna Bromer Robert Piosek

2 b

1 c

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

Etap rejonowy

7

Gimnazjum nr 1 - VII miejsce w województwie

(I miejsce w rejonie tarnogórsko-lublinieckim)

 

Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

8

Gimnazjum nr 1 - II miejsce w rejonie tarnogórsko-lublinieckim

 

Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

9

Wiktoria Benk i Karolina Zmorek - wyróżnienia

3 a

Wojewódzki Konkurs Poetycki

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie

10

Grupa teatralna ,,Lipa" - II miejsce

Joanna Sawczuk, Bartosz Pasieka - ,,osobowość sceniczna"

 

IV Wojewódzki Konkurs na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym "Proforma"

Organizatorami byli: Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty

11

Oliwia Majer - I miejsce

2 a

"Lubliniec - moje miasto mój dom"

konkurs plastyczny z okazji 740-lecia Lublińca

12

Joanna Sawczuk – I miejsce Gabriela Kowol – II miejsce Julia Doleżych – III miejsce Natalia Anczok – wyróżnienie

3 a

3 d

2 c

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Echa dzieciństwa”

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Medycznych w Lublińcu

13

Mateusz Kuśnierz - I miejsce

(kategoria 12-13 lat)

1 a

III Mikołajkowe Zawody Pływackie dla Dzieci

Oddział Miejski WOPR w Lublińcu; pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca

14

Patrycja Wąsik - I miejsce

3 a

XXI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża; etap rejonowy

Organizator - Polski Czerwony Krzyż.

15

Monika Niesłony - I miejsce Michał Malik - II miejsce Karolina Zając, Paweł Doleżych - III miejsce

3 b

3 d

3 c

Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

16

Magdalena Zając - I miejsce Julia Dubowska - wyróżnienie Angelika Borszcz - wyróżnienie

1 c

1 c

1 c

Powiatowy Konkurs Plastyczny na plakat o tematyce HIV/AIDS

pt. "Czerwona wstążeczka". Organizator - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu

17

Patrycja Wąsik - III miejsce

Weronika Mazurek - IV miejsce

3 a

2 b

IV Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Gimnazjum w Kaletach we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Językoznawców przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego

18

Gimnazjum nr 1 - I miejsce

 

Powiatowy turniej o puchar Starosty Lublinieckiego w halowej piłce nożnej chłopców organizowany przez zarząd powiatowy SZS w Lublińcu

19

Wojciech Ligarski - I miejsce

Gabriela Kowol i Dariusz Lesz - II miejsce

3 b

3 d

V Powiatowy Konkurs z Fizyki i Astronomii - kategoria Eksperyment

Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

20

Patrycja Wąsik

3 a

VIII Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

uczestniczka zawodów II stopnia

21

Gabriela Kowol - III miejsce  kat. recytacja

Bartosz Pasieka - wyróżnienie kat. "wywiedzione ze słowa"

3 d

3 a

Eliminacje powiatowe XXV Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów "Wrażliwość na słowa"

Miejski Dom Kultury w Lublińcu

22

Język angielski:

    Marlena Pijewska - I miejsce

    Natalia Anczok - II miejsce

    Piotr Białas - III miejsce

Język niemiecki:

    Patrycja Wąsik - I miejsce

    Oliwia Majer - II miejsce

    Michał Flak - III miejsce

3 a

2 c

3 a

3 a

2 a

1 b

Szkolny Konkurs Krajoznawczy

23

Patrycja Wąsik - II miejsce

Weronika Mazurek - III miejsce

3 a

2 b

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando 2013"

Gimnazjum nr 1 w Lublińcu

24

Patrycja Wąsik - I miejsce

3 a

VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

25

Patrycja Wąsik - I miejsce w powiecie

                          IX miejsce w województwie

3 a

XXI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Śląski Oddział Okręgowy PCK

26

Gimnazjum nr 1 - I miejsce

 

Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

w kategorii szkół gimnazjalnych

27

Natalia Anczok - I miejsce

                         "Mistrz języka angielskiego"

2 c

Powiatowe Dni Językowe dla szkół gimnazjalnych

Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

28

Gimnazjum nr 1 - II miejsce

  zespół humanistyczno - językowy w składzie: Patrycja Wąsik IIIa, Karolina Zmorek IIIa i Bartosz Pasieka IIIa - I miejsce

  zespół plastyczno - techniczny w składzie: Klaudia Rokosa IIIa, Gabriela Kowol IIId, Dariusz Lesz IIId - III miejsce

 

II Powiatowym Turnieju Młodych Talentów dla gimnazjalistów

Gimnazjum im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

29

Paweł Doleżych - II miejsce

3 c

II Powiatowy Konkurs Przyrodniczy z Elementami Ekologii „PRZYJACIELE ZIEMI” pod patronatem Burmistrza Miasta Lublińca

Gimnazjum nr 2 w Lublińcu

30

Dominika Gruca - II miejsce

Jakub Fikus - finalista

Grzegorz Marondel - finalista

2 c

2 c

2 c

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu ,,Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Konkurs organizowany jest przez posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jadwigę Wiśniewską a patronat naukowy sprawuje IPN Katowice.

31

Zespół instrumentalno - wokalny Gimnazjum nr 1 - I miejsce

 

XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna

Miejski Dom Kultury w Lublińcu

32

Bartosz Pasieka - II miejsce

Gabriela Kowol - wyróżnienie

3 a

3 d

IV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jacka Kaczmarskiego "On natchniony i młody był..."

Miejski Domu Kultury w Kaletach

33

Gabriela Kowol – I miejsce

Joanna Sawczuk - III miejsce

3 d

3 a

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

34

Gimnazjum nr 1 - I miejsce

 

Mistrzostwa Lublińca Szkół Gimnazjalnych w pływaniu o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

35

Gimnazjum nr 1 - I miejsce

 

VII Powiatowy Konkurs Języka Polskiego "Zabawy z literaturą i językiem"

Z S-P Gimnazjum w Ciasnej

36

Gimnazjum nr 1 - III miejsce

 

Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie oraz Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie

37

Nina Kolasa - wyróżnienie

Natalia Anczok – wyróżnienie

Mateusz Lasoń - wyróżnienie

1 b

2 c

3 d

Konkurs matematyczny "KANGUR"

38

Kamil Makowski i Bartosz Kus - II miejsce

2 c

III Międzynarodowy Konkurs Ars Astronomica

Stowarzyszenie Astronomia Nova i Instytut Fizyki AJD w Częstochowie

39

Szymon Spałek- Małolepszy - II miejsce

Piotr  Białas - V  miejsce

3 a

3 a

II  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „Having Fun with Scotland”

40

Damian Suchorski - I miejsce

Bartosz Pasieka - II miejsce

Magdalena Stemarowicz, Mateusz Urbańczyk i Łukasz Ledwon - III miejsce

3 c

3 a

1 a

Szkolny konkurs na prezentację multimedialną

„Znane postaci Unii Europejskiej”

41

Karolina Zmorek - wyróżnienie

3 a

XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. ks. Jana Twardowskiego

42

Gimnazjum nr 1 - IV miejsce

 

Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w piłce siatkowej dziewcząt

42

Gimnazjum nr 1 - II miejsce

 

Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w piłce siatkowej plażowej dziewcząt

43

Wiktor Zberek  - I miejsce Kamila Uszko - II miejsce Klaudia Wróbel - III miejsce

Ic

Ib

Ia

Szkolny konkurs na wykonanie projektu graficznego - nadruku na koszulkę

44

Gimnazjum nr 1 - 10 miejsce

 

Nasze gimnazjum zostało sklasyfikowane na bardzo wysokim 10 miejscu w klasyfikacji szkół gimnazjalnych, prowadzonej przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

Na skróty