godlo

 logosp4 3     godlo

Z ANGIELSKIM PRZEZ ŚWIAT

ang2Pierwsza edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego, Joachima Smyły odbyła się 2 marca w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.W zmaganiach rywalizowało łącznie 21 uczniów z siedmiu szkół z powiatu lublinieckiego, tj. ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców z Lublińca, a także ze szkół podstawowych z Boronowa, Koszęcina, Kochanowic, Lisowa i Lubecka.

Najwięcej punktów w konkursie zdobył Kacper Dłubała z Zespołu Szkół im. E. Stein w Lublińcu i tym samym został zwycięzcą konkursu. Drugie miejsce zdobyła Emiliaang1 Zalas z Zespołu Szkół w Lubecku, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Barwicki ze Szkoły Podstawowej w Boronowie. Czwarte miejsce zdobył Mateusz Kasyk, a piąte miejsce Jakub Bienek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę i puchar ufundowane przez Starostę Joachima Smyłę. Uczniowie, którzy zdobyli II i III miejsce również otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwa Oxford University Press orazExpress Publishing.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy również nauczycielom języka angielskiego ze szkół podstawowych za przygotowanie uczniów do konkursu. Było nam bardzo miło gościć Was w murach naszej szkoły!

Uczniów obecnych piątych i czwartych klas szkół podstawowych zapraszamy na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się już za rok!

Organizatorki konkursu:
Katarzyna Górecka, Ewa Grobara i Aneta Wośko

Na skróty