Podsumowanie konkursu matematycznego KANGUR 2019

kangur192W czwartek 6 czerwca 2019r. pięcioro uczniów z naszej szkoły brało udział w powiatowym podsumowaniu konkursu matematycznego KANGUR, które odbyło się w ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu. Nagrodę za bardzo dobry wynik w konkursie otrzymał Radosław Orzełek z klasy 4b i był jednym z ośmiu uczniów w naszym powiecie, którzy otrzymali taką nagrodę. Uczniów wyróżnionych było 67, a wśród nich Przemysław Śliwa z 4b, Sebastian Kryściak z 5b, Cezary Dąbek i Szymon Sosnowski z kl. 3a. Wszystkich uczniów w powiecie, biorących udział w konkursie było 574, w rejonie częstochowskim 6350, a w Polsce ponad 380 tysięcy. Konkurs jest międzynarodowy i uczestniczyło w nim około 6 mln młodych miłośników matematyki z 65 państw. Konkurencja była więc bardzo duża.

XXVIII edycja konkursu już za nami. Gratulacje dla uczniów i przygotowujących ich nauczycieli: p. K. Łukawskiej - Pasternak i p. I. Czudaj.

kangur191  kangur193  kangur194 

Laureatka Jubileuszowego, bo X Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu"

katyn19Zuzanna Michałek z klasy III e została laureatką X edycji Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Znalazła się w nielicznej, 20 osobowej grupie wyróżnionych w tym niezwykle trudnym tematycznie zadaniu. Zuzia napisała pracę literacką na temat Jana Bernarda Handego, lublinieckiego nauczyciela, żołnierza 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty oraz harcerza. Jako jedyna wśród nagodzonych posłużyła się formą opowiadania. Bazując na faktach historycznych z życia swego bohatera, śledząc jego drogę życiową wraz z etapem węgierskim, odtworzyła w sposób fabularny jego emocje, rozmowy, postrzeganie świata, koleje losu. W ten sposób – zgodnie z opinią pani europoseł – powstała jej pierwsza praca naukowa. Ukaże się ona wraz z innymi nagrodzonymi utworami w listopadzie br. w publikacji pt. „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Zuzi serdecznie gratulujemy zaangażowania i sukcesu!

Wyniki Powiatowego Konkursu Ortograficznego 2019

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu 7 marca 2019r. odbył się coroczny konkurs ortograficzny. W walce o miano Mistrza Ortografii wzięło udział 55 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz ostatniego rocznika gimnazjum. Uczestnicy pisali dyktando w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych, drugą VII-VIII i gimnazjaliści.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobył Szymon Parys ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii – Hanna Warwas ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu

III miejsce – Hanna Weisser ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu

Wyróżnienia :

Magdalena Student ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu

Julia Jeziorowska ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie

W kategorii klas VII- VIII oraz III gimnazjum

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Antoni Kanclerz z Zespołu Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii – Sebastian Ledwoń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej

III miejsce – Kacper Dłubała z Zespołu Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu

Wyróżnienia :

Marta Huras i Hanna Dyczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 14 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole.

Organizatorki B.Szuster i E.Prandzioch

(Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej)

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów powiatu lublinieckiego

do udziału w kolejnej edycji

Powiatowego Konkursu Ortograficznego

o tytuł Mistrza Ortografii, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu

7 marca 2019r. o godzinie 9.00

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego

Wręczenie nagród nastąpi 14 marca 2019r. o godzinie 10.00

Zgłoszenia uczestników prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub faksem : 34/3511421 w terminie do 5.03.2019r.

                                 Regulamin konkursu do pobrania tutaj.

Organizatorzy: Barbara Szuster, Ewa Prandzioch, Cecylia Wyrwa

Podsumowanie konkursu matematycznego KANGUR 2018

kangur181We wtorek 12 czerwca 2018 r. w ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lulińcu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy za wynik Bardzo Dobry oraz za Wyróżnienie. Z licznie zgromadzonymi nagrodzonymi uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami, spotkali się: p. Bożena Ujma i p. Aleksander Ożarowski którzy  skierowali kilka słów do młodych pasjonatów matematyki oraz przybliżyli historię samego konkursu. W zależności od wieku, dzieci pisały test w trzech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i Student. Każda kategoria kangur182zawierała zadania o różnym stopniu trudności, za które można było uzyskać 3, 4 lub 5 punktów. Dodatkowym utrudnieniem były punkty ujemne za wybranie niepoprawnej odpowiedzi.  Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. W całym powiecie lublinieckim do konkursu przystąpiło ponad 570. uczniów - tych, którzy otrzymali nagrody było 67.

Naszą szkołę na uroczystości reprezentowali i wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Zgoda z klasy IVa - uczennica p. I. Czudaj i Szymon Sosnowski z klasy IIa gimnazjum - uczeń p. K. Łukawskiej-Pasternak.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Szkolny koordynator konkursu
E. Brol

Ortograficzne potyczki 2018

konkort18Nie pomogły czary-mary, abrakadabra ani też inne wykrzykiwane wniebogłosy zaklęcia… tak zaczynało się dyktando, które 22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu pisali uczniowie ze szkół naszego powiatu. O tytuł Mistrza Ortografii powiatu lublinieckiego w kategorii uczniów klas IV –VI oraz kategorii klas VII i gimnazjalnych ubiegało się 52 uczniów z Lublińca, Ciasnej, Lubecka, Kochanowic, Sadowa i Koszęcina . Ortograficzne potyczki wygrali i tytuł Mistrza Ortografii otrzymali: Hanna Weisser z klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu oraz uczeń klasy 3 gimnazjalnej Łukasz Pietrek ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie. Tytuł Wicemistrza trafił do uczennicy klasy VI Hanny Kulińskiej również ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Emilii Krawczyk z 3 klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 4 , natomiast laureatami III miejsca zostali: Antoni Kanclerz z klasy VI z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein oraz Sebastian Ledwoń z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Ciasnej. Jury postanowiło przyznać trzy wyróżnienia: Mai Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Wojciechowi Kucharskiemu i Milenie Wysłucha ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy Staroście Powiatu Lublinieckiego za objęcie honorowym patronatem naszego konkursu i ufundowanie nagród.

Organizatorzy:
B. Szuster, E. Prandzioch,C. Wyrwa

Wyniki Powiatowych Konkursów Ortograficznych

kosp169 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu odbyły się dwa konkursy ortograficzne pod patronatem Starosty Powiatu LublinieckiegoJoachima Smyły oraz dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Lublińca- Edwarda Maniury i dyrektora Gimnazjum nr 1 Jana Brzezińskiego.

W V Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych dyktando napisało 16 uczniów z sześciu szkół podstawowych: z Lublińca, Ciasnej, Lubecka i Kochanowic. Tegorocznym Mistrzem Ortografii Powiatu Lublinieckiego w kategorii szkół podstawowych został uczeń Szkoły Podstawowej w CiasnejSebastian Ledwoń, tytuł Wicemistrza zdobyła Hanna Weisser ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu , warto podkreślić, że jest to uczennica klasy 4. Laureatką III miejsca została Julia Jerominek ze Szkoły Podstawowej w Lubecku, zaś wyróżnienie otrzymał Piotr Zuzel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Natomiast w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów gimnazjów o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego walczyło 18 uczestników z sześciu gimnazjów: z Lublińca, Pawonkowa, Ciasnej i Kochanowic. Tym razem bezbłędnie napisała tekst i tym samym została Mistrzem Ortografii Powiatu Lublinieckiego Natalia Baron z Gimnazjum im. Św. Edyty Stein KSW w Lublińcu, tytuł Wicemistrza przypadł w udziale Marcinowi Dziadkiewiczowi z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu, zaś Laureatem III miejsca został Robert Olczyk z Gimnazjum w Kochanowicach.

W pracach jury uczestniczyły polonistki: p. Klaudia Małek - emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu oraz p. Cecylia Wyrwa – nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, a także organizatorki - p. Ewa Prandzioch i p. Barbara Szuster.

             Wszystkim miłośnikom ortografii ojczystego języka i uczestnikom w/w. konkursów serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia z konkursu >>>

                   organizatorki:

Barbara Szuster i Ewa Prandzioch

LAUREACI Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

laureaci16   W bieżącym roku szkolnym dwóch uczniów naszego gimnazjum uzyskało tytuł laureata:

Mateusz Lendzion w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii - opiekun p. Ilona Chmiel,

Aleksander Michalski w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki - opiekun p. Aniela Klose.

Zdobyty tytuł zwalnia uczniów z pisania egzaminu gimnazjalnego w zakresie przedmiotów przyrodniczych, jednocześnie zapewniając im 100% wynik.

Gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów.

Page 1 of 2