godlo

 logosp4 3     godlo

Sukces naszych uczniów w I Regionalnym Konkursie z Fizyki i Astronomii

fizk16   Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum odnieśli sukcesy w Konkursie z Fizyki i Astronomii, organizowanym przez Z.S. im. A. Mickiewicza w Lublińcu. I Regionalny Konkurs odbył się 12.04.2016 r. w 55 rocznicę pierwszego lotu w kosmos Jurija Gagarina. W tym roku organizatorzy przewidzieli konkurs złożony z dwóch części: testu wiedzy z zakresu fizyki i astronomii i pokazu eksperymentu – doświadczenia fizycznego.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny i obie zajęły miejsca na podium.

I miejsce - drużyna w składzie: Aleksander Michalski i Bartłomiej Waliszko

III miejsce - drużyna: Weronika Paruzel i Mateusz Lendzion.

Uświetnieniem konkursu był spektakularny pokaz doświadczeń w wykonaniu zaproszonych gości – fizyków z Politechniki Częstochowskiej.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Aniela Klose

Na skróty