Pomagajmy!

pomoc20W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną, chcielibyśmy, z Waszą pomocą drodzy Rodzice i Uczniowie, wesprzeć pacjentów, którzy obecnie znajdują się w szpitalu. Często są to osoby starsze, samotne, pozostające bez wsparcia bliskich, którzy z różnych względów muszą pozostać w domach. Ruszamy ze zbiórką rzeczy dla ciała oraz dla duszy:
- plastikowe sztućce i naczynia
- środki higieny osobistej (chusteczki nawilżane, pasta do zębów, papier toaletowy, ręczniki kuchenne, mydło, szampon, dezodorant)
- woda niegazowana
- kartki i rysunki z miłym słowem i serdecznymi życzeniami (te ręcznie wykonane zawsze cieszą najbardziej),
- krótkie listy z pozdrowieniami pacjentów
- krzyżówki, szarady, sudoku.

Dary można przynosić do szkoły lub przekazywać je bezpośrednio do koordynatora akcji (Anna Trzepizur, Pomoc Koronawirus Lubliniec, kontakt: 662-071-396). Wielokrotnie, jako społeczność Naszej Czwórki pokazaliśmy, że w trudnych chwilach potrafimy dawać z głębi serca. Damy radę!

Żyj zdrowo i bezpiecznie

Zapraszamy do udziału w drugiej odsłonie Szkolnego Konkursu Profilaktycznego "Żyj zdrowo i bezpiecznie", tym razem ONLINE, promującego aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i życie bez używek. Zadaniem uczniów jest stworzenie plakatu, który będzie związany z tematem konkursu. Prace należy wykonać w programie Paint lub podobnym. Można korzystać w kreatywny sposób z funkcji "kopiuj-wklej". Ocenie będą podlegać: przesłanie oraz treść plakatu, estetyka wykonania pracy, wrażenia artystyczne, kreatywność i oryginalność wykonanych prac. Wykonane plakaty, w formacie jpg lub png należy przesyłać do 03.12.2020 na adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Proszę pamiętać o podpisaniu pliku imieniem i nazwiskiem ucznia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Wyniki szkolnego konkursu!

Miło nam poinformować, że konkurs multimedialny, który odbył się w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki jest rozstrzygnięty.

I   miejsce zdobyła Marta Ogaza z klasy IV a

II miejsce dla Wiktorii Słoty z klasy VIII b

III miejsce zdobył Dawid Pskowki z klasy VII b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!  Nagrody w obu konkursach wręczymy po powrocie do szkoły.

Danuta Gambuś

Harmonogram konkursów przedmiotowych

W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych, konkursy przedmiotowe w tym roku szkolnym odbywać się będą online.

Termin przeprowadzania poszczególnych konkursów:

Przedmiot

Termin

Godzina

Osoba odpowiedzialna

Geografia

02.11.2020r.

9.00

p. Danuta Gambuś

Matematyka

03.11.2020r.

9.00

p. Ewa Brol

Chemia

03.11.2020r.

11.00

p. Ilona Chmiel

Fizyka

04.11.2020r.

9.00

p. Agnieszka Dymarek

Biologia

04.11.2020r.

9.00

p. Justyna Klimanek

Język polski

05.11.2020r.

9.00

p. Ewa Prandzioch

Język angielski

06.11.2020r.

9.00

p. Anna Mierzwińska

Historia

09.11.2020r.

9.00

p. Katarzyna Mika

Język niemiecki

09.11.2020r.

9.00

p. Marta Nocoń

Testy konkursowe będą umieszczane w zakładce ZADANIA (Prace) na platformie MS TEAMS, a szczegóły dotyczące organizacji testu będą umieszczone w informacji do tego spotkania.

W razie pytań, uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie konkursu.

Życzymy powodzenia i awansu do kolejnego etapu konkursu!!!!!

                                                                                 Katarzyna Górecka

Informacja 19.10.2020r.

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

Uprzejmie informuję, iż Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublińcu uzyskała z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu pozytywną opinię, a z Organu Prowadzącego zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych od dnia 20.10.2020r. do dnia 30.10.2020r ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w powiecie lublinieckim. Zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas VI-VIII, którzy przechodzą w tryb nauki zdalnej z wykorzystaniem programu Microsoft Office 365 TEAMS. Zajęcia odbywać się będą online wg stałego planu lekcji, a uczniowie zobowiązani są aktywnie w nich uczestniczyć. Dodatkowo informuję, iż podczas zajęć nauczyciele sprawdzać będą obecność uczniów na każdej lekcji. Szczegółowy regulamin i zasady nauki zdalnej znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Bezpieczeństwo w szkole COVID-19.

Katarzyna Górecka
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu

Informacja 11.10.2020r.

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

W związku z obowiązującym w Lublińcu od 10 października 2020r. nowym pakietem obostrzeń (żółta strefa) oraz sytuacją epidemiczną w naszym mieście, uprzejmie informuję, iż zasłanianie ust i nosa podczas przerw oraz podczas przebywania w przestrzeni wspólnej jest od poniedziałku 12.10.2020r. obowiązkowe dla uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Jedynie podczas zajęć w klasie, uczniowie i nauczyciele będą mogli nie zakrywać ust i nosa. Jednocześnie przypominam, że przy wejściu do szkoły, nauczyciele będą sprawdzać, czy uczniowie posiadają maseczki lub przyłbice. W związku z powyższym, uprasza się rodziców, by dzieci wchodząc do szkoły posiadały odpowiednie osłony ust i nosa oraz przypominamy o obowiązkowej dezynfekcji rąk.

Prosimy wszystkich o szczególną ostrożność i dbałość o przestrzeganie procedur.

Katarzyna Górecka

Wyniki pierwszego konkursu

Z okazji Światowego Dnia Turystyki odbywają się w naszej szkole dwa konkursy: Wiedzy Geograficzno – Turystycznej i na prezentację multimedialną.

Wyniki pierwszego konkursu przedstawiają się następująco:

Indywidualnie I miejsce – Magdalena Rzyszkowicz z klasy VII b

                        II miejsce – Julia Mostowy z klasy VIII a

                        III miejsce – Jan Stróżyk z klasy VIII b i Franciszek Bryła z klasy VI b

Po zsumowaniu wyników indywidualnych do ścisłego finału awansowały 4 reprezentacje. W finale uczestnicy rozpoznawali obiekty turystyczne w Europie i na świecie. Po dodaniu wyników obu etapów I miejsce zajęła drużyna klasy VI b, w składzie: Franciszek Bryła i Jakub Szulc

            II miejsce dla drużyny z klasy VIII b, w składzie: Jan Stróżyk i Dominik Pietrzik

            III miejsce zajęła drużyna z klasy VIII a, w składzie: Julia Mostowy i Aleksandra Pyka

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Przypominam, że drugi konkurs jest dla wszystkich chętnych uczniów, a polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub filmu o walorach turystycznych wybranego obiektu, regionu lub miasta w Polsce. Prezentacja nie powinna przekraczać 12 slajdów.

Czekam na Wasze prace do 16 października 2020 r.

Danuta Gambuś