godlo

 logosp4 3     godlo

Kangur Matematyczny 2020

kangu20W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2020 był przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych).
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników. Od 1994 roku działa towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres" skupiające europejskich organizatorów konkursu. Głównym organizatorem KANGURA w naszym kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Konkurs cieszy się cały czas dużym zainteresowaniem także wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie startowali w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin i kadet. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i szczególnie gratulujemy uczniom, którzy uzyskali wyróżnienie w konkursie. Są to: Marta Ogaza, Karol Kubica, Radosław Orzełek, Marta Pinkowska, Filip Kasperczyk i Zuzanna Jon.

 

kangu20W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2020 był przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych).
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników. Od 1994 roku działa towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres" skupiające europejskich organizatorów konkursu. Głównym organizatorem KANGURA w naszym kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Konkurs cieszy się cały czas dużym zainteresowaniem także wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie startowali w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin i kadet. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i szczególnie gratulujemy uczniom, którzy uzyskali wyróżnienie w konkursie. Są to: Marta Ogaza, Karol Kubica, Radosław Orzełek, Marta Pinkowska, Filip Kasperczyk i Zuzanna Jon.

 

Na skróty