godlo

 logosp4 3     godlo

Spotkania z Papieżem Polakiem

czyli wywiady z bliskimi o św. Janie Pawle II

18 maja 1920r. przyszedł na świat Wielki Polak, Karol Wojtyła, który obrał później imię Jana Pawła II. Nikt dziś nie wątpi w dokonania Papieża Polaka na rzecz Kościoła, Ojczyzny i świata. Wyszedł On z pokolenia międzywojennego, zmierzył się z dwoma totalitaryzmami, padł ofiarą okrutnego zamachu i przede wszystkim jednoczył ludzi jako Pielgrzym. Nie sposób w kilku słowach ująć Czynów dziś już Świętego. Wielu z nas Polaków uważa się za spadkobierców Jego testamentu, adresatów Jego słów. Wielu z nas ma własne doświadczenia związane ze spotkaniami z Nim.

Z okazji 100. Urodzin Św. Jana Pawła II uczniowie klas piątych i szóstych w ramach lekcji języka polskiego postanowili przygotować nietypową laurkę dla Papieża, bo w formie zebranego od bliskich materiału o ich relacjach z Papieżem. Jako młode pokolenie mogli oni zaczerpnąć wiedzy i z doświadczeń pokolenia JPII. Przeprowadzając wywiady z wybranymi przez siebie osobami na temat wpływu Ojca Świętego na ich życie, życie Polaków, osobistych doświadczeń, spotkań i pamiątek, stworzyli materiały, które mają wyjątkowy charakter, tak jak wyjątkowe były doświadczenia związane z ich Bohaterem.

Oprócz tego uczniowie SP4 zgłębiali swoje poszukiwania oglądając film „O Karolu – Człowieku, który został papieżem” (2005), słuchając piosenek z płyty „Cantobiografia”, recenzując te dzieła, interpretując i recytując wiersze Karola Wojtyły.

W załczeniu fragmenty wywiadów i rozmów przeprowadzonych przez uczniów naszej szkoły.

(proszę kliknąć na zdjęcie, aby zobaczyć więcej)

{gallery}rsz2019_20/papiez20/{/gallery}

czyli wywiady z bliskimi o św. Janie Pawle II

18 maja 1920r. przyszedł na świat Wielki Polak, Karol Wojtyła, który obrał później imię Jana Pawła II. Nikt dziś nie wątpi w dokonania Papieża Polaka na rzecz Kościoła, Ojczyzny i świata. Wyszedł On z pokolenia międzywojennego, zmierzył się z dwoma totalitaryzmami, padł ofiarą okrutnego zamachu i przede wszystkim jednoczył ludzi jako Pielgrzym. Nie sposób w kilku słowach ująć Czynów dziś już Świętego. Wielu z nas Polaków uważa się za spadkobierców Jego testamentu, adresatów Jego słów. Wielu z nas ma własne doświadczenia związane ze spotkaniami z Nim.

Z okazji 100. Urodzin Św. Jana Pawła II uczniowie klas piątych i szóstych w ramach lekcji języka polskiego postanowili przygotować nietypową laurkę dla Papieża, bo w formie zebranego od bliskich materiału o ich relacjach z Papieżem. Jako młode pokolenie mogli oni zaczerpnąć wiedzy i z doświadczeń pokolenia JPII. Przeprowadzając wywiady z wybranymi przez siebie osobami na temat wpływu Ojca Świętego na ich życie, życie Polaków, osobistych doświadczeń, spotkań i pamiątek, stworzyli materiały, które mają wyjątkowy charakter, tak jak wyjątkowe były doświadczenia związane z ich Bohaterem.

Oprócz tego uczniowie SP4 zgłębiali swoje poszukiwania oglądając film „O Karolu – Człowieku, który został papieżem” (2005), słuchając piosenek z płyty „Cantobiografia”, recenzując te dzieła, interpretując i recytując wiersze Karola Wojtyły.

W załczeniu fragmenty wywiadów i rozmów przeprowadzonych przez uczniów naszej szkoły.

(proszę kliknąć na zdjęcie, aby zobaczyć więcej)

Na skróty