godlo

 logosp4 3     godlo

SP4 Zapaliła Serca Na Niebiesko!

autyzm12 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolorem, który powszechnie jest kojarzony z tym dniem jest kolor niebieski. Wielokrotnie słyszy się hasła: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski” albo „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”.

Czym właściwie jest autyzm?

Najogólniej rzecz ujmując, jest to zaburzenie neurorozwojowe, a jego łagodną postacią jest Zespół Aspergera. Mózg osoby autystycznej ma nieco inne „oprogramowanie” niż większość osób neurotypowych. Można to porównać do korzystania z komputera za pomocą dwóch różnych systemów operacyjnych. Większość osób zazwyczaj wybiera najbardziej popularny system operacyjny. Są jednak takie osoby, które wolą korzystać z innego. Trudno jest porównywać te systemy, bo są najzwyczajniej różne, co nie znaczy, że są lepsze lub gorsze. Po prostu są inne, gdyż działają na innych zasadach. Podobnie jest z autyzmem. Na pierwszy rzut oka, wszyscy jesteśmy tacy sami - a jednak pięknie się różnimy. To jest też motto naszej szkoły, w której dbamy o akceptację i wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie SP4, jak również rodzice naszych uczniow, włączyli się w wirtualną akcję „POZNAJ ZROZUM AUTYZM” Uczniowie wykonali niebieskie bransoletki i niebieskie ozdoby na znak akceptacji osób autystycznych. Uwiecznili je na zdjęciach, z których powstały aż 3 niebiesko-błękitne kolaże.

                                                                                                              Nauczyciele współorganizujący kształcenie

autyzm12 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolorem, który powszechnie jest kojarzony z tym dniem jest kolor niebieski. Wielokrotnie słyszy się hasła: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski” albo „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”.

Czym właściwie jest autyzm?

Najogólniej rzecz ujmując, jest to zaburzenie neurorozwojowe, a jego łagodną postacią jest Zespół Aspergera. Mózg osoby autystycznej ma nieco inne „oprogramowanie” niż większość osób neurotypowych. Można to porównać do korzystania z komputera za pomocą dwóch różnych systemów operacyjnych. Większość osób zazwyczaj wybiera najbardziej popularny system operacyjny. Są jednak takie osoby, które wolą korzystać z innego. Trudno jest porównywać te systemy, bo są najzwyczajniej różne, co nie znaczy, że są lepsze lub gorsze. Po prostu są inne, gdyż działają na innych zasadach. Podobnie jest z autyzmem. Na pierwszy rzut oka, wszyscy jesteśmy tacy sami - a jednak pięknie się różnimy. To jest też motto naszej szkoły, w której dbamy o akceptację i wsparcie osób ze spektrum autyzmu. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie SP4, jak również rodzice naszych uczniow, włączyli się w wirtualną akcję „POZNAJ ZROZUM AUTYZM” Uczniowie wykonali niebieskie bransoletki i niebieskie ozdoby na znak akceptacji osób autystycznych. Uwiecznili je na zdjęciach, z których powstały aż 3 niebiesko-błękitne kolaże.

                                                                                                              Nauczyciele współorganizujący kształcenie

Na skróty