godlo

 logosp4 3     godlo

Projekt iTeatr w naszej szkole

iteatriTeatr dla Szkół to autorski projekt Telewizji Polskiej S.A. realizowany przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

W styczniu nasza szkoła została zgłoszona do udziału w tym projekcie i już 11 stycznia uczniowie klas pierwszych mogli obejrzeć spektakl "Królewna z drewna" z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. 

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, która w rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała bohaterka. Spektakl, poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – był jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcał do obcowania z przyrodą.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle Internetowego Teatru!

iteatriTeatr dla Szkół to autorski projekt Telewizji Polskiej S.A. realizowany przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

W styczniu nasza szkoła została zgłoszona do udziału w tym projekcie i już 11 stycznia uczniowie klas pierwszych mogli obejrzeć spektakl "Królewna z drewna" z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. 

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, która w rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała bohaterka. Spektakl, poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – był jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcał do obcowania z przyrodą.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle Internetowego Teatru!

Na skróty