godlo

 logosp4 3     godlo

„Żywa” lekcja biologii

apajak2   Uczniowie klas czwartych oraz siódmej wzięli udział w spotkaniu z wielkim pasjonatem i znawcą przyrody, a także hodowcą zwierząt, panem Andrzejem Pająkiem, który gościł już w naszej szkole wielokrotnie. Tematem spotkania były gady krajowe i zagraniczne. Rozpoczęło się ono pogadanką na temat różnorodności zwierząt należących do tej gromady. Uczniowie dowiedzieli się w jakim środowisku występują te zwierzęta, poznali ich budowę i wymagania życiowe. Dowiedzieli się jakie gatunki żyją w Polsce i dlaczego są objęte ochroną prawną.

  Po krótkim wprowadzeniu nastąpiła najciekawsza część spotkania, czyli prezentacja żywych zwierząt. Pan Andrzej po kolei omawiał przywiezione ze sobą okazy. Każdy uczeń miał okazję zobaczyć z bliska, zrobić zdjęcie, a nawet dotknąć jaszczurkę, kilka gatunków żółwi i węży. Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudziły węże. Dla wszystkich była to bardzo interesująca i cenna „żywa lekcja biologii”.

Justyna Klimanek

apajak2   Uczniowie klas czwartych oraz siódmej wzięli udział w spotkaniu z wielkim pasjonatem i znawcą przyrody, a także hodowcą zwierząt, panem Andrzejem Pająkiem, który gościł już w naszej szkole wielokrotnie. Tematem spotkania były gady krajowe i zagraniczne. Rozpoczęło się ono pogadanką na temat różnorodności zwierząt należących do tej gromady. Uczniowie dowiedzieli się w jakim środowisku występują te zwierzęta, poznali ich budowę i wymagania życiowe. Dowiedzieli się jakie gatunki żyją w Polsce i dlaczego są objęte ochroną prawną.

  Po krótkim wprowadzeniu nastąpiła najciekawsza część spotkania, czyli prezentacja żywych zwierząt. Pan Andrzej po kolei omawiał przywiezione ze sobą okazy. Każdy uczeń miał okazję zobaczyć z bliska, zrobić zdjęcie, a nawet dotknąć jaszczurkę, kilka gatunków żółwi i węży. Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudziły węże. Dla wszystkich była to bardzo interesująca i cenna „żywa lekcja biologii”.

Justyna Klimanek

Na skróty