godlo

 logosp4 3     godlo

1 kwietnia w Gimnazjum nr 1

1kwietnia3   W sobotnie przedpołudnie w progi Gimnazjum nr 1 zawitali zainteresowani rodzice a w szczególności przedszkolaki, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej w powstającej Szkole Podstawowej nr 4.

  Podczas zwiedzania naszej szkoły goście mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez nauczycieli i uczniów. Były to m.in. pokazy doświadczeń z fizyki i chemii. Dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość z języka angielskiego, a następnie w nagrodę otrzymać słodką watę cukrową. W bibliotece czekała na nie wróżka, która wprowadziła je w świat baśni i fantazji. W śląskiej izbie natomiast mogły obejrzeć dawniej używane w naszym regionie zabawki i przedmioty codziennego użytku. Poza tym dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach orgiami oraz sportowych i tanecznych. Miłośnicy śpiewania mieli niebywałą okazję 1kwietnia2posłuchać bajkowych przebojów Walta Disneya, a także zagrać na różnych instrumentach. Harcerze ze Szczepu Millenium przygotowali dla najmłodszych harcerskie zabawy. Na zainteresowanych historią czekała wystawa w izbie pamięci, gdzie można było sfotografować się w wartowni żołnierskiej. Zwiedzający mogli odpocząć w świetlicy, gdzie czekały na nich poczęstunek oraz zabawy dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowane przez gimnazjalistów. Wielu rodziców, którzy uczęszczali niegdyś do Szkoły Podstawowej nr 4, było mile zaskoczonych możliwością obejrzenia kronik ówczesnej szkoły i odnalezienia się na zdjęciach wykonanych w tamtych latach.

Primaaprilisowy termin mógł mylić, ale okazał się trafiony. Rodzice, dzieci oraz nauczyciele mieli okazję się poznać i oswoić z nadchodzącą zmianą.

Zespół do spraw promocji szkoły

1kwietnia3   W sobotnie przedpołudnie w progi Gimnazjum nr 1 zawitali zainteresowani rodzice a w szczególności przedszkolaki, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej w powstającej Szkole Podstawowej nr 4.

  Podczas zwiedzania naszej szkoły goście mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez nauczycieli i uczniów. Były to m.in. pokazy doświadczeń z fizyki i chemii. Dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość z języka angielskiego, a następnie w nagrodę otrzymać słodką watę cukrową. W bibliotece czekała na nie wróżka, która wprowadziła je w świat baśni i fantazji. W śląskiej izbie natomiast mogły obejrzeć dawniej używane w naszym regionie zabawki i przedmioty codziennego użytku. Poza tym dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach orgiami oraz sportowych i tanecznych. Miłośnicy śpiewania mieli niebywałą okazję 1kwietnia2posłuchać bajkowych przebojów Walta Disneya, a także zagrać na różnych instrumentach. Harcerze ze Szczepu Millenium przygotowali dla najmłodszych harcerskie zabawy. Na zainteresowanych historią czekała wystawa w izbie pamięci, gdzie można było sfotografować się w wartowni żołnierskiej. Zwiedzający mogli odpocząć w świetlicy, gdzie czekały na nich poczęstunek oraz zabawy dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowane przez gimnazjalistów. Wielu rodziców, którzy uczęszczali niegdyś do Szkoły Podstawowej nr 4, było mile zaskoczonych możliwością obejrzenia kronik ówczesnej szkoły i odnalezienia się na zdjęciach wykonanych w tamtych latach.

Primaaprilisowy termin mógł mylić, ale okazał się trafiony. Rodzice, dzieci oraz nauczyciele mieli okazję się poznać i oswoić z nadchodzącą zmianą.

Zespół do spraw promocji szkoły

Na skróty