godlo

 logosp4 3     godlo

Narodowe Święto Niepodległości

flaga   11 listopada to najpiękniejszy dzień dla Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż przypomina on o odzyskaniu przez Polskę najcenniejszych wartości: NIEPODLEGŁOŚCI I SUWERENNOŚCI.

   W obecnym roku obchodzimy 98. rocznicę tego najważniejszego, historycznego wydarzenia.

   W tym szczególnym dla nas dniu wielu uczniów, harcerzy i nauczycieli naszej szkoły w duchu patriotyzmu, radośnie oraz wspólnie wzięło udział w obchodach rocznicowych na cmentarzu wojskowym: składali kwiaty pod Pomnikiem Poległych, zapalali znicze oraz brali udział w Mszy Polowej za Ojczyznę.

   Bardzo liczna grupa gimnazjalistów postanowiła ten dzień uczcić doniośle, biorąc także udział w Biegu Niepodległości, który się rozpoczął o symbolicznej godzinie 11.11. Chociaż aura jesienna nie była w pełni zachęcająca, uczestnicy z dumą i pełni pogody ducha pokonali trasę. Z pewnością doświadczenia wyniesione z tegorocznego świętowania pozostaną na długo w pamięci i będą przynosić owoce…

Marzena Kowalczyk- Jassak

flaga   11 listopada to najpiękniejszy dzień dla Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż przypomina on o odzyskaniu przez Polskę najcenniejszych wartości: NIEPODLEGŁOŚCI I SUWERENNOŚCI.

   W obecnym roku obchodzimy 98. rocznicę tego najważniejszego, historycznego wydarzenia.

   W tym szczególnym dla nas dniu wielu uczniów, harcerzy i nauczycieli naszej szkoły w duchu patriotyzmu, radośnie oraz wspólnie wzięło udział w obchodach rocznicowych na cmentarzu wojskowym: składali kwiaty pod Pomnikiem Poległych, zapalali znicze oraz brali udział w Mszy Polowej za Ojczyznę.

   Bardzo liczna grupa gimnazjalistów postanowiła ten dzień uczcić doniośle, biorąc także udział w Biegu Niepodległości, który się rozpoczął o symbolicznej godzinie 11.11. Chociaż aura jesienna nie była w pełni zachęcająca, uczestnicy z dumą i pełni pogody ducha pokonali trasę. Z pewnością doświadczenia wyniesione z tegorocznego świętowania pozostaną na długo w pamięci i będą przynosić owoce…

Marzena Kowalczyk- Jassak

Na skróty