godlo

 logosp4 3     godlo

Bezpieczny gimnazjalista za granicą

    Dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Żołnierzy Wojsk Specjalnych „Zjednoczeni zwyciężymy” w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zasad bezpieczeństwa podczas wyjazdu za granicę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i opiekunowie, którzy już za kilka dni jadą na wycieczkę objazdową do Włoch. W niezwykle interesujący sposób żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu opowiedzieli naszym uczniom, jak bezpiecznie zwiedzać świat i czego wystrzegać się podczas zagranicznych wojaży. Uświadomili wszystkim uczestnikom, jak ważne jest właściwe przygotowanie się do podroży i poinformowali, gdzie szukać przydatnych informacji i pomocy w nagłych, trudnych sytuacjach, takich jak; utrata paszportu czy choroba. Udzielili również wskazówek, by nie bagatelizować ostrzeżeń miejscowej ludności i respektować normy społeczne obowiązujące w kraju, w którym będziemy przebywać.

Wiedzę, którą zdobyliśmy podczas tego interesującego spotkania, będziemy wykorzystywać podczas wycieczek zagranicznych i wakacji.

Oto strony, na które warto zajrzeć przed podróżą zagraniczną:

Panowie Komandosi! Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Katarzyna Górecka

    Dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Żołnierzy Wojsk Specjalnych „Zjednoczeni zwyciężymy” w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zasad bezpieczeństwa podczas wyjazdu za granicę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i opiekunowie, którzy już za kilka dni jadą na wycieczkę objazdową do Włoch. W niezwykle interesujący sposób żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu opowiedzieli naszym uczniom, jak bezpiecznie zwiedzać świat i czego wystrzegać się podczas zagranicznych wojaży. Uświadomili wszystkim uczestnikom, jak ważne jest właściwe przygotowanie się do podroży i poinformowali, gdzie szukać przydatnych informacji i pomocy w nagłych, trudnych sytuacjach, takich jak; utrata paszportu czy choroba. Udzielili również wskazówek, by nie bagatelizować ostrzeżeń miejscowej ludności i respektować normy społeczne obowiązujące w kraju, w którym będziemy przebywać.

Wiedzę, którą zdobyliśmy podczas tego interesującego spotkania, będziemy wykorzystywać podczas wycieczek zagranicznych i wakacji.

Oto strony, na które warto zajrzeć przed podróżą zagraniczną:

Panowie Komandosi! Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Katarzyna Górecka

Na skróty