godlo

 logosp4 3     godlo

„Wagary w szkole, czyli jak uniknąć lekcji?”

Ucieczka z zajęć nie musi wiązać się jedynie z fizyczną nieobecnością w klasie. Przekonali się o tym uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.

     21 marca 2014r. przyszli absolwenci Gimnazjum nr 1 w Lublińcu udali się na dni otwarte do Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. Uczniowie klas trzecich mieli możliwość obejrzenia naszego lokalnego liceum od wewnątrz. W czasie zwiedzania braliśmy udział w prelekcjach przygotowanych przez nauczycieli, a także wychowanków. Poznawaliśmy szczegóły z historii polskiego oręża, rozluźniliśmy się podczas zabaw edukacyjnych powiązanych z matematyką , a także w trakcie występu teatralnego przygotowanego przez licealistów. Była to „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza w wersji alternatywnej.

     Odbył się również koncert rockowy lokalnego, nastoletniego zespołu. Miłym akcentem było rozdanie nagród zasłużonym w różnych dziedzinach gimnazjalistom.

     Jestem pewien, że zwiedzającym podobało się i skutecznie zostali zachęceni do wejścia w grono licealistów w następnym roku szkolnym. W dodatku wiele osób głowiło się jakie atrakcje zostaną przygotowane za rok dla naszych młodszych przyjaciół. Czy oni, podobnie jak my, „uciekną” z lekcji w tak ciekawy sposób?

Daniel Wydmuch, kl. 3 B

Na skróty