godlo

 logosp4 3     godlo

Wyniki Powiatowych Konkursów Ortograficznych

kosp169 lutego 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu odbyły się dwa konkursy ortograficzne pod patronatem Starosty Powiatu LublinieckiegoJoachima Smyły oraz dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Lublińca- Edwarda Maniury i dyrektora Gimnazjum nr 1 Jana Brzezińskiego.

W V Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych dyktando napisało 16 uczniów z sześciu szkół podstawowych: z Lublińca, Ciasnej, Lubecka i Kochanowic. Tegorocznym Mistrzem Ortografii Powiatu Lublinieckiego w kategorii szkół podstawowych został uczeń Szkoły Podstawowej w CiasnejSebastian Ledwoń, tytuł Wicemistrza zdobyła Hanna Weisser ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu , warto podkreślić, że jest to uczennica klasy 4. Laureatką III miejsca została Julia Jerominek ze Szkoły Podstawowej w Lubecku, zaś wyróżnienie otrzymał Piotr Zuzel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

Natomiast w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów gimnazjów o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego walczyło 18 uczestników z sześciu gimnazjów: z Lublińca, Pawonkowa, Ciasnej i Kochanowic. Tym razem bezbłędnie napisała tekst i tym samym została Mistrzem Ortografii Powiatu Lublinieckiego Natalia Baron z Gimnazjum im. Św. Edyty Stein KSW w Lublińcu, tytuł Wicemistrza przypadł w udziale Marcinowi Dziadkiewiczowi z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu, zaś Laureatem III miejsca został Robert Olczyk z Gimnazjum w Kochanowicach.

W pracach jury uczestniczyły polonistki: p. Klaudia Małek - emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Lublińcu oraz p. Cecylia Wyrwa – nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, a także organizatorki - p. Ewa Prandzioch i p. Barbara Szuster.

             Wszystkim miłośnikom ortografii ojczystego języka i uczestnikom w/w. konkursów serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia z konkursu >>>

                   organizatorki:

Barbara Szuster i Ewa Prandzioch

Na skróty