godlo

 logosp4 3     godlo

Jan Brzeziński - wspomnienie

"Odszedłeś cicho, bez słów pożegnaniajanbrzezinski2
jakbyś nie chciał, swym odejściem smucić...
jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

13 marca 2020 r. społeczność naszej szkoły towarzyszyła w ostatniej drodze panu Janowi Brzezińskiemu.
Był częścią naszej szkolnej społeczności od 1 września 1988 r. Najpierw jako nauczyciel, wychowawca i pedagog, a od 2007 r. jako Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lublińcu. Na zawsze pozostanie częścią naszej szkolnej wspólnoty. Każdy z nas ma w pamięci tyle ciepłych wspomnień, których upływający czas nigdy nie zatrze. Wielu z nas uczyło się od Niego, jak być dobrym nauczycielem i jak kształtować serca i umysły młodych Polaków. Potrafił rozmawiać z każdym, rozumiał nasze potrzeby i zawsze służył dobrą radą i pomocą. Swoją pasją do historii potrafił zainteresować wielu młodych ludzi, w których trwale wyrył swój ślad. Dla wielu z nas był mentorem, wzorem spokoju i opanowania, wspaniałym wychowawcą, dobrym kolegą, którego radziliśmy się w trudnych zawodowych i osobistych sprawach. Nauczył nas pracować nie dla pochwał, nagród, czy laurów, ale po to by mieć poczucie dobrze wykonanego zadania. Jako Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, przez 10 lat dbał o nas wszystkich – o uczniów i swoich pracowników. Dobro naszej szkoły było zawsze dla Niego priorytetem i nie szczędził ani swojego czasu, ani zaangażowania, by szkoła mogła się rozwijać, a uczniowie bezpiecznie zdobywać wiedzę. Dziękujemy za całe dobro, które od Niego otrzymaliśmy, za każde ciepłe słowo, za uśmiech, za zrozumienie, za odwagę, za przyjaźń, za spokój, za poświęcony czas, za rozmowy.

Drogi Janku! „Są chwile i ludzie, których się nie zapomina”

                                               Koleżanki i Koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu

Na skróty