godlo

 logosp4 3     godlo

Harcerskie wieści

zuchy1 1Szkoła Podstawowa nr 4 jest siedzibą szczepu ZHP Millenium, do którego należało dotąd 5 drużyn, ale mamy dobre wieści !!! Od lutego zaczęła wśród naszych pierwszaków działać, przeznaczona specjalnie dla najmłodszych dzieci, nowa gromada, która przyjęła nazwę 27 Gromady Zuchowej "Legendarne Smoki". Dzieci mają możliwość uczestnictwa w cotygodniowych zbiórkach, prowadzonych w formie ciekawych zajęć, na których uczą się przez zabawę. Jednocześnie poznają dzielne smoki, które pomagają dzieciom stawać się dzielnymi zuchami.
Starsi uczniowie od klas IV do III gimnazjum tworzący 9 Drużynę Harcerską "Lekka Stopa" przeżywają natomiast swoje przygody nie tylko na zbiórkach, ale też na biwakach i rajdach. Ostatnio odbyło się wydarzenie wyjątkowe. Kilkudziesięciu harcerzy szczepu wzięło udział w kursie zastępowych "Bractwo Żywiołów". Rozwijali umiejętności harcerskie i kształtowali w sobie cechy lidera. Kilkunastu uczniów naszej szkoły przeżyło wyjątkową uroczystość przyrzeczenia harcerskiego i otrzymało krzyż harcerski. Serdecznie gratulujemy !
Na lato przygotowywany jest wyjazd na obóz harcerski dla harcerzy i kolonię dla zuchów. Więcej informacji już wkrótce u drużynowych oraz na stronie www.lubliniec.zhp.pl

Na skróty